Retro Games Show 2014 Koszalin

22.11.2014 odbyło się pierwsze spotkanie entuzjastów starych gier komputerowych w Koszalinie ( gimnazjum nr 11 ). Otwarcie eventu odbyło się o godz. 9tej i trwało do 18stej. Organizatorzy przygotowali pokaźny zestaw kultowego sprzętu – zarówno stare komputery jak i konsole. Dodatkowo znalazło się miejsce dla gier karcianych jak i dla symulatorów lotu.

Impreza miała charakter niekomercyjny tak więc była organizowana przez pasjonatów, którzy poświęcając swój czas i środki przygotowali dla zwiedzających szereg atrakcji z retro rozrywką w przyjaznej atmosferze 🙂 Wstęp był całkowicie darmowy a cały event odbywał się w hali sportowej gimnazjum nr 11 przy ul. Sportowej 19 w Koszalinie.

Organizatorzy w celu urozmaicenia imprezy przygotowali również konkursy. Pierwszy z nich dotyczył wiedzy na temat starych gier. Natomiast drugi to turniej piłki nożnej z wykorzystaniem kultowej gry Sensible Of Soccer, gdzie zamiast nóg poszły w ruch niezniszczalne joysticki podłączone do kilku komputerów Amiga ( wersja: 500, 3000 i 4000 ).

Na imprezę zagościł specjalny gość Hubert „Gordon” Blejch, który nie tak dawno pobił rekord Guinnessa jako człowiek, który najdłużej grał w grę komputerową zachowując ciągłość grania z przydzielonymi przerwami 10 minut na 1 godzinę grania.

Była to pierwsza edycja tego typu imprezy w Koszalinie i pozostaje mieć nadzieję, że nie ostatnia 🙂 Jak widać na poniższych mediach w Koszalinie również nie brakuje pasjonatów kultowego sprzętu komputerowego i starych gier. Tym bardziej należy podziękować organizatorom za włożony trud w organizację tego typu imprezy.

Film z Retro Games Show 2014

Zdjęcia / Galeria

Dodaj komentarz